يكشنبه، 13 آذر ماه، 1401


پیغام مدیریت : با عرض سلام و خسته نباشید به تمام کاربران سایت. جهت نمایش سایت از Mozilla Firefox استفاده کنید

مسجد جامع اردستان مسجد جامع نایین مسجد جامع نطنز حمل و نقلجستجوانجمن صنفی کالای اردستان ، نایین ، نطنز و حومه​نتيجه دو روز نشست هيئت حمل و نقل جاده‌اي جمهوري اسلامي ايران با هيئت عاليرتبه كشور دوست و همسايه تركيه به رياست معاون وزير راه و شهرسازي منجر به انعقاد تفاهم‌نامه توسعه بيشتر همكاريهاي في‌مابين شد.
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي محمدجواد عطرچيان مديركل دفتر ترانزيت و پايانه‌هاي مرزي سازمان با اشاره به مناسبات مطلوب حمل‌ونقل جاده‌اي بين دو كشور اظهار داشت: پس از نشست و جلسه كميته حمل‌ونقل جاده‌اي دوجانبه جمهوري اسلامي ايران و جمهوري تركيه در ماه گذشته در شهر آنكارا و 


همچنين جلسه و بازديد ميداني از سوي نمايندگان دو طرف از مرز جاده‌اي بازرگان و گوربلاغ واقع در استان آذربايجان‌غربي و شهر دوبايزيد در طرف تركيه مقرر بود ادامه اين نشست و انعقاد تفاهم‌نامه توسعه همكاريهاي حمل و نقل جاده‌اي در تهران برگزار گردد كه جلسه دو روزه به رياست معاون محترم وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان برگزار شد.
وي حضور بخش خصوصي و اعضاء هيئت مديره انجمن شركتهاي حمل و نقل بين‌المللي و ساير دستگاه‌هاي ذيربط چون گمرك از هر دو طرف در اين جلسه را از نقاط قوت و مثبت نشست برشمرد و افزود: مسئولين ودست‌اندركاران هر دو طرف اراده و عزم جدي براي استفاده حداكثري از پتانسيل و ظرفيت‌هاي موجود داشته و افزايش ترانزيت و تردد از قلمرو هر دو كشور مورد نظر بود.
عطرچيان ضمن مثبت ارزيابي كردن اين نشست دو روزه و تعامل بسيار خوب طرف تركيه‌اي، پيرامون مباحث مطروحه گفت: در پي گفتگوها و مذاكرات انجام يافته در آنكارا، مرز بازرگان و تهران تفاهم نامه‌اي در 12 بند آماده و به امضاء مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي از سوي جمهوري اسلامي ايران و طلعت آيدين معاون قائم مقام وزير حمل و نقل، دريانوري و ارتباطات جمهوري تركيه رسيده و مبادله شد.
مديركل دفتر ترانزيت و پايانه‌هاي مرزي با اشاره به يكي از بندهاي اين تفاهم‌نامه در زمينه حمل و نقل مسافر، افزود: 
طرف ايراني درخواست نمود باتوجه به افزايش تقاضاي تردد در ايام تعطيلات نوروزي تسهيلاتي از طرف ترك به منظور روان‌سازي در تردد اتوبوس‌ها و بالاخص رفع توقف طولاني در مرز گوربلاغ در نظر گرفته شود كه طرف تركيه‌اي ضمن موافقت با اين موضوع، اعلام پلاك اتوبوس‌هاي مورد نظر را جهت برنامه‌ريزي سريع‌تر خواستار شد.
وي افزود:
همچنين دو طرف براي جلوگيري از ازدحام كاميون‌ها در دروازه‌ مرزي بر ضرورت گشايش معبر اضافه در پايا‌نه مرزي بازرگان – گوربلاغ و توسعه فعاليت‌ها در اين زمينه توافق كردند. همچنين طرفين درخصوص كاهش مشكلات مرزي با تركمنستان و برگزاري اجلاس سه‌جانبه با طرف تركمنستاني موافقت نمودند. 
مديركل دفتر ترانزيت و پايانه‌هاي مرزي همچنين اظهار داشت: به زودي هيئت عاليرتبه‌اي از سوي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي به نمايندگي از سوي كشورمان به منظور اجرايي نمودن مفاد تفاهم‌نامه نشست ديگري در شهر آنكارا خواهند داشت.


ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 11 اسفند ماه، 1392 توسط amini  

مرتبط باموضوع :

 عید فطر مبارک  [ سه شنبه، 7 مرداد ماه، 1393 ] 849 مشاهده
 26 آذر روز حمل و نقل گرامی باد  [ چهارشنبه، 26 آذر ماه، 1393 ] 4794 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب